Oh My Brush
február 10, 2016

Leghatásosabb Összetevők + Ajánlott Termékek (AHA, C vitamin, Hialuronsav, Arbutin, Csiganyálka, Fermentált összetevők)

 

A hat leghatásosabb arcápolási összetevő, amikkel az évek folyamán találkoztam. Bőrtípustól függetlenül ajánlom a kedvenceimet mindenkinek. AHA, C vitamin, arbutin, csiganyálka, fermentált összetevők, hialuronsav kicsit közelebbről.

Összetevők, amelyek tényleg használnak és kíméletesek? Összegyűjtöttem párat a kedvenceimből, mert ezek az arcápolási rutinom gyöngyszemei, másoknak is szívesen ajánlom őket. A többségét évek óta használom kb. szünet nélkül, a sok kipróbált termék közül pedig azokat linkeltem, amik a legjobban beváltak vagy jelenleg is használom őket, sőt néha kívánságlistás darabok is feltűnnek. Ha írtam már tesztet valamelyikről, azt belinkeltem, illetve a beszerzési helyeket is (legolcsóbb megbízható eladóktól).
Alpha-hydroxy acid (AHA hámlasztó)
Glikolsav, hogy pontosabb legyek, hiszen van még öt másik ezen kívül. Kombinált, pattanásra hajlamos bőrre a BHA-t szokták ajánlani, sokáig nem is néztem rá az AHA-ra ezért, s ez hatalmas hiba volt. Hámlasztásra mindenkinek szüksége van, hiszen meg kell tisztítani a bőrt az elhalt hámsejtektől, de nem mindegy, hogy mindezt kíméletesen és hatásosan tesszük (AHA) vagy durván és nem túl hatékonyan (fizikai bőrradírok). Sokan, köztük én is azt tapasztaltam, hogy AHA-használat mellett (7-8%-os hetente többször is) ritkábban jöttek ki új pattanások (az elhalt hámsejtek végre nem a pórusokban kötöttek ki), a régi foltok természetesen hamarabb halványodnak, ha esetleg gyulladáscsökkentő összetevőket is tartalmaz a termék, az már csak hab a tortán: reggelre sokkal nyugodtabb lesz a bőr, lehúzza a pirosságot. Emellett pedig ne feledjük, az eredeti feladatát is ellátja: ránctalanít, napfoltokra kínál megoldást, szebb, egészségesebb bőrképet ad stb. Aki egyszer elkezd AHA-t használni, az nem akar többet megválni tőle 🙂
Kedvencem:
Linkeltem a tesztemet (ha van) és azt is, hogy hol vásárolható meg (megbízható eladók természetesen).
COSRX AHA 7 Whitehead Power Liquid Teszt | EBAY LINK
(hatásos és kíméletes 7%-os hámlasztó arcra, ezt használom épp, pénztárcabarát is)
Alpha Hydrox, Silk Wrap Body Lotion iHerb LINK
(testápoló és hámlasztó egyben nagyon szép összetevőkkel, 12% AHA, de vannak a márkának arcra való termékei is)
Paula’s Choice Skin Perfecting 8% AHA Gel LINK
(ez már az új verzió, amit én nem ismerek, mert a régit használtam, szerettem, azért be akartam linkelni)

Ki akarom próbálni:
Derma E Overnight Peel with Alpha Hydroxy Acids iHerb LINK
(ez már csak 5%-os, de többféle AHA van benne, érdekel, mert eddig meggyőzőtt a márka)

Vitamin C
C vitaminból is van többféle, az L-aszkrobinsav a legelterjedtebb, mert rettentő sok tanulmány támasztja már alá a hatását, igazi bőrápolási ikon, de instabil (fényre, hőre , pH-ra érzékeny), így sok, főleg ázsiai márka inkább a stabilabb változatokat használja, amelyek így bármelyik krémben remek kiegészítő összetevők lesznek. Anti-aging (ránctalanító) hatásai megkérdőjelezhetetlenek: védi a bőrt a káros környezeti hatásokkal (pl. UV sugárzás, légszennyezés stb.) szemben, halványítja a nap okozta vagy pattanások után visszamaradt foltokat, segíti a kollagéntermelődést, csökkenti a gyulladást és irritációt, s még sorolhatnám. Egyszerűen ez egy remek antioxidáns, amely rövid és hosszú távon is csodákat tud tenni a bőrrel (a különbség persze annál látványosabb, minél több bőrproblémánk van, s persze az sem mindegy hány százalékos a C vitamin). Nagyon érzékeny bőrre elégedjünk meg a 15%-ossal, mindenki más élvezheti a 20% körüli termékeket is. A tesztem tartalmaz előtte-utána képet is, akkor még fotóztam a bőrömet gyakran.
Kedvencem:
OST Pure Vitamin C 21.5 Advanced Serum Teszt | LINK
(ezt használom a legrégebben, többször újravettem, a legjobb koreai C vitaminos szérum)

(ezt tesztelem mostanában, szuper és ráadásul magyar, de írok majd róla részletesen is a blogra)

Hyaluronic acid (Hialuronsav)
Egy másik nagyszerű ősszetevő, amely annyira ragaszkodik a vízhez, hogy a saját súlya 1000-szeresét képes megtartani, így remek hidratáló. Szerencsére már egyre több termékben megtaláljuk, s már nem is olyan drága, mint a felfedezésekor, amikor is állatokból kellett kivonni: manapság már egy cuki baktérium termeli a számunkra. Mivel a hialuronsav molekulái elég nagyok, így alapjáraton nem épülnek be a bőrbe, de kisebbre “darabolhatók”, így már gyerekjáték számára a bőrbe jutni, azt hidratálni, s simítani, ráncokat távol tartani. A japánok nem tétlenkedtek, az évek során egyre többféle hialuronsavat állítottak elő, s támasztottak alá tanulmányokkal, így ha pl. ázsiai termékket láttok, ne lepődjetek meg a felhozatalon, náluk szerintem nem krém egy krém hialuronsav nélkül!
Kedvencem:
Mizon Hyaluronic Acid 100 Ampoule Teszt | EBAY LINK
(szokásos Mizon minőség: egyszerű, de nagyszerű hialuronsavas ampulla szép összetevőkkel)
Mizon Hyaluronic Acid Ultra Suboon Cream Teszt | EBAY LINK
(nagyon olcsó, egyszerű, de jó és kíméletes hidratálókrém bárkinek)
Ki akarom próbálni:
Hada Labo Super Hyaluronic Acid Moisturizing Lotion EBAY LINK
(valószínűleg a legnépszerűbb japán/ázsiai termék, ami valaha létezett; 5 féle hialuronsavval, szép összetevőkkel)
Hada Labo Gokujyun Premium Hyaluronic Acid Super Moist Lotion EBAY LINK
(az új, prémium verzió már 7 féle hialuronsavat tartalmaz, szintén szép az INCI, s ez már inkább szérum, mint könnyű lotion)
Snail mucin (Csiga nyálka)

Mindig van legalább egy-két krém a polcomon, ami ezt az összetevőt tartalmazza, mert hatásos és kellemes arcápolási termékek készülnek belőle, s nagyon szereti a bőröm is. Ahogy anno a bb krém, úgy a csiganyálka láz is elérte a nyugati gyártókat, tehát nem hiszem, hogy bárkinek is újdonságot jelentene ez az összetevő, de vegyük kicsit nagyító alá. Csigafarmokon dolgozók vették észre először, hogy munka után a kezük sokkal puhább, simább, s a sebek is gyorsabban gyógyulnak, ez pedig elég indok volt ahhoz, hogy pár kutató megkeresse a “csoda” okát. A krémeinkben található csiganyálka kémiailag több alkotóelemből áll (pl. peptidek, hialuronsav, glikolsav stb.), amik segítik a csigák testén lévő sérülések gyógyulását. A csiganyálka elsősorban egy nagyon jó, mélyen hidratáló, bőrvédő és megújító összetevő, ami gyógyíthatja a sebeket, napsugárzás vagy akne okozta bőrhibákat stb. A mondat második fele feltételes, hiszen annyi különböző termék van már a piacon, a csiganyálka minősége pedig nagyon fontos tényező, de vannak olyanok, akiknek tényleg használ, ezt nem lehet tagadni. Én minden esetre nagyon szeretem a csiganyálkát tartalmazó termékeket, mert a többségük remekül összerakott hidratálókrém vagy könnyű, de hatásos esszencia (számomra a Benton és a COSRX kínálata rendkívül tetszik és megfizethető is minden).

Kedvencem:
Benton Snail Bee High Content Essence Teszt | EBAY LINK
(sokáig csak ezt használtam, de azóta a Snail-Bee vonal rajongója vagyok, ahogy lehet látni :p könnyű, hamar felszívódó esszencia)
Benton Snail Bee High Content Steam Cream | EBAY LINK
(jelenleg ezt a hidratálókrémet próbálgatom, s eddig nagyon szeretem, teszt is jön majd hamarosan)
Benton Snail Bee High Content Mask Teszt | EBAY LINK
(a kedvenc koreai maszkjaim, le a kalappal előttük és a csodás INCI előtt is)
COSRX Advanced Snail 92 All In One Cream Teszt | EBAY LINK
(könnyű, szuper hidratálókrém, amit még a barátom is imád, tehát pasiknak is merem ajánlani)
Ki akarom próbálni:
COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence EBAY LINK
(volt pár mintám és IMÁDTAM a hatását!)
Arbutin
Misztikusnak hangzik, pedig valószínűleg minden bb krémet kedvelő olvasóm használt/használ arbutin tartalmú terméket. Ha a bb krém tubusán ott díszeleg a whitening felirat, akkor szinte biztosan van benne arbutin. A japánoknak köszönhetjük ezt az összetevőt, amit leginkább medveszőlőből és áfonyából nyernek ki, s a melanin (pigmentekért felelős) termelését szorítja vissza, így egy remek folthalványító anyag, ami ragyogóvá, egyenletessé teszi a bőrképünket. Már 1%-ban is hatásos, így ne lepődjetek meg, ha az INCI vége felé üti csak fel a fejét, de ami a legjobb, hogy lassan hat, így nem olyan irritáló, mint más hasonló összetevők (pl. ha a C vitamint nem bírja a bőröd, ezt próbáld ki), érzékeny bőrre is használható. Én személy szerint azért szeretem, mert semmilyen mellékhatása nincs (sem pirosság, irritáció, semmi), más összetevőkkel jól megfér együtt a rutinban. Japán és koreai termékekben rendszeresen előfordul, szinte az összes márkánál.
Kedvencem:
HadaLabo Shirojyun Arbutin Lotion Teszt | EBAY LINK
(majdnem minden nap használom tonik után vagy helyett, kiváló termék)
Fermented yeast concentrate/ Galactomyces (Fermentált összetevők)

Igazából nem egy összetevőt akarok kiemelni, hanem egy kalap alá veszek mindent, ami fermentált. Arról már meséltem, hogy a japánok (szinte mindig ők 😀 ) lettek figyelmesek arra, hogy a saké (japán rizsbor) főzőben az idősebb dolgozók arca ráncos, a kezükön a bőr viszont sima, ráncmentes. Később kiderült, hogy mindezt a sakéfőzés egyik melléktermékének köszönhetik, ami fő összetevőjét manapság (névváltoztatás történt) Galactomyces fermentált kivonatnak hívnak. Az őrület elindult, mindenki az örök fiatalság titkát látta benne, de nagyon drága volt, az évek során azonban már több márka is előállította a sajátját, így sokkal megfizethetőbbek lettek a termékek. Próbáltam olcsót, közepes és high end árkategóriában fermentált esszenciákat, s nem tagadom, tényleg van különbség, de az alapvető funkciókat a legolcsóbb is kiválóan végzi, az eredmény pedig: sima, hidratált, puha, élettelteli, fiatalos bőr. Ártól függetlenül találunk nagyon minimális, rövid INCI-s esszenciákat (COSRX, SK-II), de hosszú összetevőlista (Missha, Su:m37) is gyakori, amikre az izgalmas előállítási folyamat (pl. Su:m37-nél: évekig készülnek speciális körülmények között, a föld alatt, így természetesen évente csak megadott mennyiséget tudnak piacra dobni) is jellemző, egységesítik a bőrképet, ránctalanítanak, a rengeteg fermentált növényi kivonat pedig bizonyítottan hatásosabb, mint nem fermentált változataik. Egy biztos, fermentált esszenciából minden nap kerül egy kevés az arcomra mióta felfedeztem őket, ez egy örök szerelem.

Kedvencem:
COSRX Galactomyces 95 White Power Essence Teszt | EBAY LINK
(a COSRX esszenciák nagyon jók, könnyen felszívódnak, jól hidratálnak és puhítanak, az áruk is pénztárcabarát)
Missha Time Revolution First Treatment Essence EBAY LINK
(jelenleg ezt használom, mindenkori best seller Koreában, teszt jön róla hamarosan)
Su:m37 Secret Programming Essence Teszt | EBAY LINK
(erről már eleget áradoztam a blogon, ajánlom a tesztemet, belinkeltem, de egyébként igazi luxustermék, fantasztikus összetevőkkel)

23 responses to “Leghatásosabb Összetevők + Ajánlott Termékek (AHA, C vitamin, Hialuronsav, Arbutin, Csiganyálka, Fermentált összetevők)”

  1. Lolli says:

    Pont az arbutin miatt rendeltem meg a Bentont, hátha halványìtja a foltjaimat és egységesíti a bőrömet. Valahol ìrtad, hogy c vitaminos szérumot használsz erre a célra. Melyiket hadsználod? 🙂
    Szuper jó kis poszt!

  2. Lolli says:

    This comment has been removed by the author.

  3. Jucus10 says:

    Szia Viki,
    Kérdésem nem a poszt témájához passzol, de nem tudod véletlenül, hogy a Neogence termékeket melyik ázsiai webshopban lehet kapni?
    Köszi,
    Jucus

  4. Marianna Máté says:

    A Mizon Ultra Suboon krém valami csoda, de komolyan. Nemrégen vettem, de annyira klassz, olyan jó a bőrömnek, hogy már le is adtam a rendelést egy újabbra, úgy érzem hamar el fog fogyni (valahogy kis mennyiségnek tűnik.) Köszi Viki, ezt is nálad láttam 🙂 A Cosrx Advanced Snail 92 All In One krémet is most várom, nagyon szeretném kipróbálni. Mindkettőt Jolse-nál rendeltem. De az álmom, a vágyam Su:m37 Secret Programming Essence. Kicsit drága, de tuti beszerzem. 🙂

  5. Rita says:

    Nagyon jó cikk, annyira szeretem mikor vmi így össze van szedve és csak mazsolázgatni kell! Köszönjük!

  6. Ansako says:

    Ez nagyon klassz lett Viki! Köszi a nép nevében. Szerinted a rutinom rosaceás bőrre (melyik)fermentált termékkel vagy C vitaminos szérummal bővítsem inkább? Mind nagyon izgatja a fantáziám, csak nem akarok úgy járni, hogy a végén a bőrömet is!

  7. Adrienn Vizi-Németh says:

    Kedves Viki!
    Ismét egy szuper cikk! Én is használok közülük néhányat és imádom őket. A sok új termék ismét meghozta a vásárlási kedvem. 🙂
    Viszont sajnos még mindig nem tudom, hogy milyen sorrendben használjuk ezeket a termékeket. Viki, erről tudnál írni egy összefoglalót? Szerintem sokan nem tudjuk a megfelelő sorrendet. 🙁 Egyszer volt egy tíz, vagy több lépése rutin, de nekem az sem volt egyértelmű pontosan. Én annak örülnék, ha leírnád a Te arcápolási lépéseid ezekkel a termékekkel megmagyarázva! 🙂

  8. Jadviga says:

    Kedves Viki!
    Én annyiban csatlakoznék Adrienn kéréséhez, hogy -bár nekem az alaprutinom sorrendje már viszonylag összeállt, főleg este,- nappal a hidratálás után mindig elakadok a fényvédő-bbkrém-korrektor szentháromságánál.
    Oké, hogy elvileg fényvédő fölé sminkelünk(már ha a bb-krémet sminknek tekintjük), de pl. egy fizikai fényvédő nem zárja-e le az utat a bb jótékony hatásai előtt? Ha meg ugye bb-re fizikai fényvédőzöm, mit sem ér a színezettség… Hol az igazság?

  9. Viktória says:

    A második összetevő a posztban a C vitamin, ott írtam a használt termékeket. Remélem, beválik majd a Benton 🙂

  10. Viktória says:

    Csak koreai webshopokból szoktam rendelni, minden más ország termékét ebay-ről szerzem be. Ha beírod a keresőbe persze kiadja a nagy ázsiai boltokat, pl. sasha és társai, de ezeknél általában túl magas a postaköltség, így nem használom őket.

  11. Viktória says:

    Örülök, hogy beválnak az ajánlott termékek 🙂 A Cosrx csigás termékei annyira jók, az állaguk is, s most megint lesz náluk újdonság (BHA krém), imádom ezt a márkát! 🙂

  12. Viktória says:

    Ó, és igen, az a Su:m37 esszencia ISTENI. Kettőt el kell előbb fogyasztanom, de a következő ez lesz nekem is 🙂

  13. Viktória says:

    Köszönöm, örülök, hogy hasznosnak találtad <3

  14. Viktória says:

    A Tindigo C vitaminos szérum érzékenyebb bőrre remek, az általam használt fermentált esszenciák pedig nagyon gyengédek a bőrhöz, de inkább olyat válassz, amiben kevesebb összetevő van, pl. Cosrx, Missha.

  15. Lolli says:

    De vak vagyok…köszi szépen! 😀

  16. Viktória says:

    A blogom jobb oldalán kint van a kép/link az arcápolási rutinomhoz, ott pont ezekre a kérdéseidre adok választ. Sorrend, miért, hogyan, használt termékek, tippek.

  17. Viktória says:

    Neked is ajánlom figyelmedbe a blogom jobb oldalán megtalálható arcápolási rutinomhoz a képet/linket, abban a sorrendről, a miértekről írok nagyon részletesen.
    A fényvédő az utolsó lépés, utána sminkelsz. Ennyi. Az ázsiaiak kémiai fényvédővel nyomulnak, mert nekik SPF50 a minimum, így itt nincs semmi, ami a rá kerülő bb krém jótékony összetevőit blokkolná. Fizikait használsz? Előtte úgyis felkensz magadra mindent, amivel a bőrödet akarod ápolni, nem? A bb krém feladata a szebb bőrkép, bőrhibák takarása stb. A bb krém alapozó, fényvédelmet sem nyújt, mert nem kensz magadra annyit, hogy elég legyen. A bb krém nem a bőrápolási rutin része, sminktermék, ne gondolj róla mást, akármit is mond a reklámszöveg 🙂 Egy vékony réteg alapozó nem lesz túl sok pozitív hatással a bőrödre, csak ezt akartam írni, röviden talán így fogalmazhatnám meg. Bőrápolási termékek, aztán fényvédő, majd smink. Ne kend máshogy.

  18. Ansako says:

    Nagyon köszi! Akkor a kevesebb összetevő felé veszem az irányt. Logikus. Kevesebb irritációs lehetőség.

  19. Adrienn Vizi-Németh says:

    Köszönöm! 🙂

  20. Jucus10 says:

    Köszi. És tudsz ajánlani olyat, ahol ezek a termékek kaphatóak? Jolse, wishtrend, cosmeticlove, ezeket néztem, de ez a márka nincs náluk.

  21. Jucus10 says:

    This comment has been removed by the author.

  22. Viktória says:

    Csak azt tudom én is, amit a Google kiad. Koreai webshopokat használok csak (amiket említettél is), ez meg tajvani termék, nem?

  23. Csillagpor123 says:

    Nagyon hasznos poszt! Köszi! Esetleg tudsz javasolni olyan összetevőt ami kifejezetten hajszálér tágulatos bőrre való?

ADBLOCKOT HASZNÁLSZ :(

Ha kikapcsolod az Adblock-ot, ugyanúgy használhatod az oldalt, mint eddig! Nincsenek és nem is lesznek felugró és zavaró reklámok soha, ígérem! :) Köszönöm, hogy olvasod az Oh My Brush blogot! :)